Zahraničí

Ve městě se narodilo hluché dítě, sousedé ho krásně překvapili

Ve městě se narodilo hluché dítě, sousedé ho krásně překvapili
Zdroj: Profimedia

V americkém městě Newton mají lidé srdce na správném místě - přesvědčila se o tom rodina, která se tam přistěhovala před dvěma lety. Narodila se jim hluchá holčička a sousedé proto začali chodit na noční kurzy znakové řeči, aby s dítětem mohli sami komunikovat.

Malá Samantha, která se narodila před dvěma lety, není obyčejná holčička - přišla na svět totiž jako neslyšící. Sousedé si toho všimli, když rodinu potkávali na procházkách, kde rodiče na holčičku "mluvili" znakovou řečí.

Shodli se tom, že by bylo hezké, kdyby mohli s děvčátkem také komunikovat a začlenit ji tak mezi sebe. Rozhodli se proto, že začnou chodit na noční kurzy znakové řeči. "Mysleli jsme, že by se mohlo přihlásit tak deset až dvanáct lidí," řekla televizi WCVB obyvatelka města Lucia.

Zájem nakonec projevilo dvacet lidí, kteří se každý týden začali scházet a učit se mluvit rukama. "Samantha nám dala důvod sjednotit se. Takže si myslím, že toho pro nás udělala víc než my pro ni," tvrdí Lucia.

Související obsah

Rodiče malé Samanthy jsou počínáním sousedů ohromeni. "Je to tak dojemné. Nemohli jí dát větší dárek, než se naučit její jazyk," uvedla maminka holčičky. Rodiče proto doufají, že se úžasný příběh dostane do povědomí co největšího množství lidí a inspiruje je k posílení sousedských vztahů.

sei, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz