Výbuch

Odpálili bankomat, ujeli s penězi. Zloději policii už rok unikají!

Policie marně pátrá po zlodějích, kteří před rokem nechali vybouchnout bankomat na hraničním přechodu Dolní Dvořiště a zmizeli s větším obnosem peněz. Podle vyšetřovatelů předtím vyloupili dalších šest bankomatů na rakouské straně.

A tam se před několika dny někdo pokusil vykrást další. Jestli se jedná o stejnou skupinu, která operovala i na českém území, zatím policisté nechtějí komentovat.

Bude to přesně rok, co se Dolním Dvořištěm u hranic s Rakouskem rozlehla detonace. Zatím neznámá výbušnina tehdy roztrhla plášť bankomatu. Netrvalo to ani pět minut a zřejmě dobře organizovaný gang z místa ujel s větším obnosem peněz. Chvíli nato se pokusil o stejnou věc i ve čtrnáct kilometrů vzdáleném Vyšším Brodě.

V Rakousku ještě před útokem na české straně vybuchlo dalších šest bankomatů. Svým provedením se případy podobaly jako vejce vejci. Teď se ale opět někdo na rakouské straně pokusil vyloupit další bankomat a  zdejší policisté požádali ty české o spolupráci. Jestli se skupina zločinců, která má na svědomí útoky na bankomaty i na české straně, opět probudila, není jasné. Jasné není ani to, jestli stopy vedou k nám.

Související obsah

"V současné době k tomuto případu nemohu uvést další jiné konkrétní informace. Zpracováváme různé poznatky nejenom z tohoto případu, který se stal v Dolním Dvořišti, ale pochopitelně napříč celou Českou republikou," řekl policejní mluvčí Milan Bajcura.

Banka na místo, kde bankomat vylétl do povětří, jiný přístroj neumístila.

Jednalo se přitom o bankomat rakouského peněžního ústavu. Není tak vyloučeno, že pachatelé jsou občany Rakouska. Podobné případy nejsou výjimečné. Před časem policie rozprášila gang, který bankomaty vytrhával terénními auty ze zdí. Jednoho ze skupiny zadrželi v Rakousku, když ho pronásledovali, vyházel z auta ocelové ježky. Později se u něj našly i zbraně.

pez, Michaela Klárová, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz