Návod

Připečené tuky, špína v láhvi? Nadšenci odhalují triky, jak na to

Připečené tuky, špína v láhvi? Nadšenci odhalují triky, jak na to
Zdroj: Profimedia

Připálený tuk na pánvi patří mezi to nejhorší, co se člověku může dostat pod mycí hubku. Nyní ale existuje jednoduché a levné řešení, které navíc pánev nemůže poškrábat. Odpovědí pro mnohou zoufalých kuchařů, kteří se po vydatné smažené stravě vrhnou na mytí, je zubní pasta.

Výhodou zubní pasty je, že její využití pánev neponičí. Na rozdíl od pokusů tuk a zbytky jídla vyškrábat či jinak násilně odstranit. O triku z facebookové skupiny zaměřené na různé návody a zjednodušení informoval portál The Sun.


Do pánve stačí vymáčknout trochu pasty a začít s čištěním. Pasta začne pronikat do mastnoty a až se obě hmoty promíchají, dejte pánev pod horkou vodu a nadále drhněte pánev, dokud není zcela čistá.


Video s návodem už má téměř 63 tisíc sdílení a více než 9 milionů zhlédnutí. V komentářích se objevují i další rady, jak si se zaneřáděnou pánví poradit. "Na pánve používám ocet nebo jedlou sodu," zmínila se jedna z žen v komentářích. "Na odstranění připálené mastnoty používám tekutý prací prášek," navrhl další z uživatelů.

Související obsah


Nahrávka s postupem ukazuje i další tipy, například jak si udělat svépomocí vlhčené ubrousky, jak s hubkou a magnetem vyčistit vnitřek láhve, jak si připravit osvěžovač vzduchu nebo prostředek na mytí dřevěných podlah. Vše lze přichystat do 5 minut.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz