Medvěd

Medvěda na Zlínsku nikdo neviděl tři měsíce. "Už nežije," tvrdí Čunek

Medvěd, který se dlouhé týdny toulal po Zlínsku, už pravděpodobně nežije. Prohlásil to hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Podle správce Beskyd se ale zvíře spíše odstěhovalo zpět na Slovensko.

Mladého medvěda, který koncem léta přišel na Vsetínsko a Zlínsko pravděpodobně ze Slovenska, už přesně tři měsíce nikdo nezahlédl. Podle pondělního tvrzení hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka jsou pro to dva možné důvody.

Buď se prý medvěd vrátil na Slovensko, kde žije dalších asi 1200 těchto šelem, nebo ho někdo odstranil. "Já mám určité zprávy o tom, že ta druhá varianta je pravdivá. Odstřel medvěda byl povolen, pokud už je zastřelen, tak je to v souladu se zákonem a je to taky v pořádku," uvedl Čunek.

Související obsah

Za dva měsíce, co se potuloval po Moravě, roztrhal medvěd přes 40 hospodářských zvířat a rozbil řadu včelích úlů. O náhradu škod způsobených tímto chráněným zvířetem ve výši téměř 330 tisíc korun zatím požádalo 21 lidí.

Pracovník Správy Chráněné krajinné oblasti Beskydy, který se stopováním tohoto medvěda na podzim zabýval dlouhé týdny, zase řekl, že se medvěd vrátil zpět za hranice.

Zdeněk Čík/epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz