Důchodci

Důchodce spadl do studny a uvízl! Druhý den ho našel vnuk mrtvého

Důchodce ze slovenských Diakovec spadl do studny a uvízl mezi vodovodními trubkami. Muže naposledy rodina viděla v neděli, v pondělí ho v šachtě objevil jeho vnuk. Už mu nebylo pomoci.

Důchodce bydlel v domě v obci Diakovce s manželkou, která je ale podle informací TV Markíza na dlouhodobém pobytu v lázních. 76letého muže našel v pondělí po poledni ve studni jeho vnuk. Rodina se po něm zřejmě sháněla, naposled ho údajně viděla v neděli.

Vnuk okamžitě zavolal pomoc, muže už se ale nedalo zachránit. "Ve studni asi tak v hloubce čtyři metry se nacházela osoba zaklíněná o vodovodní trubky," sdělil velitel hasičů. Ti se chtěli nejdříve do šachty slanit, nakonec ji ale naplnili vodou, aby dostali tělo na hladinu.

Studna podle hasičů sloužila k rozvodu vody v rodinném domě, kde starší manželé bydleli. Případ si převzali policisté, kteří ho vyšetřují pro přečin usmrcení. Pravděpodobně ale nebude zjištěno cizí zavinění, proto nebude ani nikdo obviněn.

Související obsah

Příčinu smrti určí nařízená soudní pitva. Podle Markízy zůstala vedle studny ležet berla, kterou si důchodce pomáhal při chůzi. Jeden ze sousedů uvedl, že muži chybělo několik prstů a část nohy. "Byl to hodný pán," dodala další sousedka.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým brněnským biskupem se stal Pavel Konzbul

Papež František ve čtvrtek jmenoval nového brněnského biskupa. Tím se stal dosavadní pomocný biskup Pavel Konzbul. Informovalo o tom brněnské biskupství na svém webu. Nahradí tak Vojtěcha Cikrleho, který byl ve funkci od roku 1990.

Krátká zpráva

Bývalý rektor Zima bude kandidovat na prezidenta

Exrektor Univerzity Karlovy a profesor Tomáš Zima se rozhodl, že bude kandidovat na post prezidenta republiky. Potvrdil to redakci TN.cz. "Rozhodl jsem se tak proto, že celý život pomáhám lidem jako lékař, učím studenty a kolegy a vedl jsem také velké instituce. Rád bych, aby naše země byla spokojená, bezpečná a bez extrémů," řekl Zima.

Píše se na Deník.cz