Domácí

Muži se zastavilo srdce, kamarádi ho donesli na dispečink záchranky

Muži se zastavilo srdce, kamarádi ho donesli na dispečink záchranky
Zdroj: Profimedia

Většinou vyjíždí záchranáři k pacientům, když jde ale o život, může se situace obrátit. Příkladem je případ z Prahy, kde na dveře základny zabušili muži, kteří přivezli svého kamaráda. Do záchrany se pak zapojili i záchranáři, kteří ještě ani nebyli ve službě. I díky tomu se podařilo zkolabovaného muže zachránit.

Posádky záchranné služby většinou vyráží k pacientům, mnohdy bojují s časem, o záchraně života mohou rozhodovat i vteřiny. Jak se ukázalo v neděli, na záchranu života jsou zdravotníci pražské záchranky připraveni neustále.

V neděli večer čekali záchranáři Honza a Petr na začátek svojí směny, kolegové z denní směny se akorát měli vrátit a předat jim vybavení a sanitku. V tom na dveře uhřiněveské základny začal někdo bušit.

"Venku stáli muži, kteří přivezli autem svého známého, jenž během jízdy zkolaboval. Jak se vzápětí potvrdilo, 67letému pánovi se zastavilo srdce. Honza a Petr okamžitě běželi pro vybavení. A nová kolegyně Lucka, která je zatím v adaptačním procesu a zrovna přišla do směny, začala ještě v civilním oblečení resuscitovat," popisují pražští záchranáři vypjatou situaci.

Dispečerky vyslaly na místo také hlídky městské a státní policie s automatickým defibrilátorem, všichni sídlí ve stejné budově. Jeden ze strážníků, který zrovna přišel na směnu, pomáhal muže dostat z vozu.

Související obsah

Srdce muže se nakonec po dvou výbojích podařilo nahodit. Další přivolaná posádka záchranářů zraněného pak společně s lékařkou zajistila a odvezla do Všeobecné fakultní nemocnice.

"Podle našich informací má příběh šťastný konec a pacient žije. Honzo, Petře, Lucko a holky z dispečinku, skvělá práce! A děkujeme za pohotovou reakci také policii," doplnili pražští záchranáři.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz