Zahraničí

Zmizelá matka tří dětí: Mohly za její útěk poporodní deprese?

Už měsíc vyšetřuje slovenská policie záhadné zmizení matky tří dětí. Žena nechala doma samotné miminko a slehla se po ní zem. Zoufalý manžel po ní nepřestává pátrat, policie mu však nemůže poskytnout téměř žádné informace. Proslýchá se, že by ženino zmizení mohlo mít souvislost s poporodní depresí, se kterou se léčila.

Bude to už měsíc, co pětatřicetiletá Naděžda zmizela beze stopy. Matka tří malých dětí odešla z domu bez dokladů, peněženky i mobilu. Hledala ji rodina, příbuzní, policie v pátrání po ženě dokonce nasadila i vrtulník. Jenže bezvýsledně.

Manžel však po svojí ženě pátrá nepřetržitě. "Stále věřím, že žije," nechal se slyšet. V Bratislavě vyvěsil plakáty s jejími fotografiemi. Některé se mu podařilo vylepit i v Maďarsku.

"Pátrání po hledané osobě stále pokračuje," sdělil TV Markáza mluvčí bratislavské kriminálky. "Policie v rámci činnosti prověřuje všechny informace, které obdrží ze strany veřejnosti. Pokračuje i nadále ve vlastní operativní činností."

"Pátrají, ale nikdo ji fyzicky nehledá," připouští manžel. "Nikdo nechodí po lese, nikdo po ní skutečně nepátrá." Naďa je podle něj bez peněz, může být dezorientovaná a vystrašená. "Ta představa toho, že je někde v takové zimě, že je stále v jednom oblečení, bez hygieny, je otřesná," bojí se.

Související obsah

Naděždin manžel má okolo zmizení své ženy bezpočet otázek. Navedl ji někdo? Měla bokem nějaké peníze, o kterých on neměl ani tušení? Dopisovala si s někým? Plánovala svůj útěk? Zoufalému otci tří dětí nezbývá nic jiného, než se spoléhat na práci policie.

Mobil, který žena nechala doma, je zaheslovaný. "Policie si vyžádala od operátora výpis hovorů. Do zpráv na messengeru a ostatních aplikací už se však dostat nemůžeme," vysvětluje manžel. Tyto zprávy totiž spadají pod telekomunikační tajemství a operátor je nemůže poskytnout rodinným příslušníkům, a to ani v tak výjimečném případě, jako je právě tenhle.

Zmizení může podle webu tvnoviny.sk mít souvislost s poporodní depresí, na kterou se pohřešovaná léčila. Žena na ni i brala léky, které však před zmizením náhle vysadila. Možná se s tím mohla svěřit i svému psychiatrovi, k těmto informacím se ale zoufalý manžel nemá šanci se dostat. Podal však podnět na Úřad pro dohled nad zdravotní péčí, aby bylo přezkoumáno, jestli ošetřující lékař něco nezanedbal.

Související obsah

Otec tří dětí hledá, jak jen může, s rodinou, s přáteli i sám. S nejmladší dcerou se rozhodl zůstat na mateřské dovolené. Přiznává ale, že dětem máma chybí. "Synové vědí, že mámu hledáme. Zatím jsem při rozhovoru s nimi do podrobností nezacházel." Dvojčátka jsou zatím malá, ale nepřítomnost své mámy pociťují každý den. Rodina však ví, že naděje umírá poslední. O pomoc opakovaně prosí i veřejnost.

Pětatřicetiletá matka tří dětí Naděžda Ondejková zmizela 14. ledna. Doma nechala čtyřměsíční miminko. Naposledy byla viděna v Rusovci u Bratislavy. "Když jsem přišel se syny domů, našel jsem jen čtyřměsíční dceru ležet v postýlce," popsal manžel pohřešované krátce po jejím zmizení.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz