Domácí

Strašlivá muka! Zvířata měla uhynout kvůli hladu a žízni

Veterinární správa z Hradce Králové už má výsledky pitvy prasat, která umírala v zemědělském družstvu v Dolní Kalné na Trutnovsku. Nejen prasata, ale také krávy nebo kozu tam podle policie nechala zemřít hlady a žízní jejich majitelka.

Sousedé žili v domnění, že zemědělská budova je už několik měsíců prázdná, jenže 29. ledna uslyšeli kvikot zubožených prasat. Veterinární správa a policisté pak uvnitř budovy našli tři ještě dýchající prasata, ale také několik uhynulých a zahnívajících zvířat.

Uhynula tam jalovice, kráva, koza, několik prasat a několik kusů drůbeže. Bohužel i ta přeživší zvířata byla v tak zuboženém stavu, že je museli nechat veterináři utratit a těla pak poslali na pitvu. Ta jasně prokázala, že zvířata dlouhodobě trpěla na nedostatek potravy a vody.

Majitelka zvířat přitom pracuje jako zootechnička v nedalekém družstvu. Kontrola nakonec také prokázala, že potravy a vody bylo v té budově dostatek, jen ji majitelka zvířatům prostě nedávala. Jedna z krav musela být mrtvá už několik týdnů, druhou se zase zootechnička snažila sama rozporcovat a zřejmě se ji chystala někam odvézt.

Zpočátku případ řešili policisté z obvodního oddělení z Hostinného jako přečin zanedbání péče o zvíře navíc pouze z nedbalosti, teď už mají na stole kauzu kriminalisté z Trutnova a v nejbližší době podle informací televize Nova vše překvalifikují na týrání zvířat, majitelce by tak hrozilo až pětileté vězení.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz