Domácí

Řepka prý opět neplatil alimenty! Dlužit má Erbové 175 tisíc korun

Řepka prý opět neplatil alimenty! Dlužit má Erbové 175 tisíc korun
Zdroj: Profimedia

Městský soud v Brně projednával ve čtvrtek případ bývalého fotbalisty Tomáše Řepky, který neměl opět platit výživné na své děti bývalé ženě Vlaďce Erbové. Řepka se k soudu nedostavil a poslal pouze omluvu. Dále také žádal, aby se líčení odročilo.

Stejně jako v říjnu a prosinci loňského roku se bývalý kapitán pražské Sparty Tomáš Řepka nedostavil k soudu, který řešil návrh na potrestání kvůli neplacení výživného na své děti. Bývalé manželce Vlaďce Erbové by měl dlužit podle státního zástupce minimálně 175 tisíc korun na alimentech za loňský rok.

Řepka poslal po svém obhájci omluvu a žádost o odročení líčení. Podle sport.cz bývalému fotbalistovi předseda senátu částečně vyhověl. Státní zástupce však přednesl návrh na potrestání.

 

Související obsah

"Pan Řepka je vinen opětně ze zanedbání povinné výživy, kterého se měl dopustit od prosince 2017 do listopadu 2018. Věc dosud nebyla skončena, neboť nebyly zajištěny procesní podmínky pro to, aby mohly být provedeny veškeré důkazy, které jsou nezbytné k prokázání viny," uvedl státní zástupce Pavel Klimeš.

Soudce během líčení přečetl Řepkovo vyjádření, ve kterém uvádí, že se s Erbovou dohodl na placení 15 tisíc korun měsíčně, ale nebylo to dané soudem jako povinnost. Dále se s bývalou manželkou měl dohodnout i na vídání svého syna, které podle něj Erbová nedodržuje.

Už loni řešil Městský soud v Brně zanedbání výživy a potrestal Řepku 180 hodinami veřejných prací. Dále mu také Obvodní soud pro Prahu 6 udělil zatím nepravomocný souhrnný rozsudek vězení 15 měsíců za internetové útoky na Erbovou a zpronevěru.

Připomeňte si reportáž o Tomáši Řepkovi z Televizních novin:

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Píše se na Deník.cz