Výbuch

Výbuch v paneláku v Náchodě! Okna se roztříštila, začalo hořet

Velká exploze otřásla odpoledne panelovým domem v Náchodě. Jedna žena se zranila a skončila v péči záchranářů. Původně hasiči vyjížděli k explozi plynu, ale teď to spíš vypadá na to, že v domě explodovala varna pervitinu.

Výbuch se ozval ve čtvrtek krátce před půl třetí ze sedmého patra panelového domu na Pražské třídě, která prochází centrem Náchoda a denně tudy projedou desítky tisíc aut. Okna se rozlétla na všechny strany, nikoho ale naštěstí nezasáhla.

Podle zatím zjištěných informací byli uvnitř bytu v době exploze dva lidé. Ženu si převzali do péče záchranáři, její zranění by ale neměla být vážná. Z bytu podle svědků po výbuchu vyběhl také muž s popáleným obličejem, nasedl do auta a ujel.

K panelovému domu vyjíždělo 14 jednotek hasičů, původně byl hlášen výbuch plynu. Po prvotním ohledání ale hasiči zjistili, že žádný plyn v bytě neunikal, i přesto raději uzavřeli hlavní uzávěr. Pravděpodobnější je verze, že vybuchla varna pervitinu.

Související obsah

Příčinu a okolnosti exploze budou vyšetřovat hasiči ve spolupráci s policisty. Velmi frekventovaná silnice musela být na několik desítek minut uzavřena, stejně jako hraniční přechod s Polskem. V Náchodě kvůli tomu kolabovala doprava, než se hasičům podařilo trosky odklidit.

Filip Pultar/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz