Zahraničí

Rodiče drželi vyhladovělé děti v klecích. Žily ve vlastních výkalech

Rodiče drželi vyhladovělé děti v klecích. Žily ve vlastních výkalech
Zdroj: Profimedia

Jen těžko pochopitelné týrání čtyř malých dětí vyšetřuje od úterka texaská policie. Děti byly drženy ve stodole, dvě z nich byly zavřené v kleci pro psy. Všechny byly podvyživené a žíznivé. Rodiče nyní čeká soud.

Zubožené děti objevila policie úplnou náhodou. Byli totiž zavoláni k potyčce mezi partnery v domě v Rhome v severním Texasu. Když policisté řešili násilí mezi mužem a ženou, uslyšeli ze sklepa pláč. Pohled, který se jim naskytl poté, co sestoupili dolů, otřásl i zkušenými muži zákona.

Ve stodole se nacházely čtyři malé děti, byly drženy v naprosto hrůzných podmínkách. Dvě starší děti, pětiletý chlapec a čtyřletá dívka, trpěly v psích klecích, které neměly ani metr čtvereční. Informuje o tom deník independent.co.uk.

Mezi týranými dětmi bylo i malé batole. Ročního chlapečka nalezla policie spolu s jeho tříletým sourozencem poblíž klece, děti byly polonahé, na sobě měly jen nedostačující kusy oděvu. Všechny děti přežívaly v příšerných hygienických podmínkách, byly od vlastních výkalů a moči.

Děti byly vyhladovělé, zbídačené a dehydratované. Jídlo a voda se sice ve stodole nacházely, na dosah je ale neměly. Potraviny byly uzamčené v lednici a skříni, které stály v rohu.

Související obsah

Místní policie se nechala slyšet, že se s podobným případem ještě nesetkala. "Je to nejotřesnější případ, který jsem v souvislosti s týráním dětí kdy řešil,“ řekl náměstek místního šerifa Craig Johnson.


Oba rodiče byli obviněni ze závažného ohrožení zdraví dětí. 24letý Andrew Joseph Fabila je podle deníku otec pouze jednoho z dětí. Stejně stará Paige Harkingsová by měla být matkou všech čtyř dětí. Ženu policie navíc obvinila i z domácího násilí páchaného na partnerovi. Muž odnesl rvačku s přítelkyní krvavými škrábanci v obličeji.

Všechny čtyři děti byly odvezeny do místní nemocnice, vedení se ale k jejich zdravotnímu stavu odmítlo vyjádřit. V současné době by se měly nacházet u přechodných pěstounů. "Bude to chtít ještě roky lékařské péče, aby se dostaly z následků týrání," řekl Ben Wilkins, hlavní programový důstojník. "Děti musí dostat spoustu lásky, trpělivosti a spolupráce. Bude to běh na dlouhou trať," dodal.

mj, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz