Krimi

Sériový vrah namaloval své oběti. Přiznal se až k 90 vraždám!

Policie ve Spojených státech řeší zvláštní případ. Samuel Little, usvědčený sériový vrah, maloval portréty svých obětí. Soud ho před pěti lety obvinil ze tří vražd, jenže podle vyšetřovatelů zřejmě zavraždil až 90 lidí. Nově nalezené důkazy by mohly pomoci případy vyřešit.

Podle vyšetřovatelů vraždil Samuel Little mezi lety 1970 až 2005 bezbranné ženy, vybíral si hlavně ty na okraji společnosti. Díky nové stopě v podobě nakreslených portrétů by FBI mohla všechny brzy identifikovat.

Littlea policie zatkla v roce 2012 kvůli drogám. O dva roky později ho ale prozradila DNA, odpovídala vzorkům nalezeným při vyšetřování tří vražd z osmdesátých let.

"Jakmile nám došlo, s kým se tu potýkáme, s násilným útočníkem a sériovým vrahem, stalo se pro nás velmi důležité, abychom ho usvědčili," sdělila Mitzi Robertsová z losangelské policie.

Samuel Little dostal za zmlácení a uškrcení tří žen třikrát doživotí. Později se ale přiznal - výměnou za převoz do jiného vězení, že zabil 90 lidí. FBI mu zatím prokázala 34 obětí.

Související obsah


"Zaměřoval se na ženy, které byly prostitutkami nebo byly závislé na drogách. Domlouval si s nimi soukromé schůzky," doplnila Robertsová.

Usvědčený vrah hovořil o svých činech velmi konkrétně - dokázal i po letech popsat místa vražd i praktiky, kterých se dopustil. Problém mu ale dělalo časové zařazení, což rekonstrukci činů zkomplikovalo. Pokud se díky malbám Littlovi prokáže všech 90 vražd, půjde o nejhrůznějšího sériového vraha v historii USA.

Kateřina Vodvářková/mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz