Domácí

Chlapci amputovala prst židle z Kauflandu! Můžete ji mít doma

Chlapci amputovala prst židle z Kauflandu! Můžete ji mít doma
Zdroj: zpravy@nova.cz

Šestiletý chlapeček z Jablonce nad Nisou utrpěl těžké zranění ruky, když se pod ním složila skládací židle zakoupená v Kauflandu. Kloučkovi téměř amputovala prst na ruce. Podstoupil komplikovanou operaci na specializované klinice ve Vysokém nad Jizerou. K události došlo těsně před Vánoci, chlapec se doteď léčí.

Nepříjemné Vánoce zažili rodiče šestiletého chlapečka, pod kterým se 19. prosince loňského roku složila skládací židle a chlapce zranila. Došlo k amputaci prsteníčku na pravé ruce. "Syn byl urychleně dovezen do špičkového zařízení Ústav plastické chirurgie ruky a plastické chirurgie Vysoké nad Jizerou," uvedla pro TN.cz maminka chlapečka.

Její klouček musel podstoupit dvouhodinovou operaci, během které mu lékaři přišili amputovaný kus prstu. Poté musel strávit několik dní v nemocnici a po propuštění docházet na převazy a kontroly. "Dodnes je syn s prstem v léčení. Čeká ho za několik dní další operace," doplnila maminka.

Související obsah

Rodiče také nechápou, jak se mohla židle pod jejich synem složit, když měla na štítku uvedeno, že je její nosnost 100 kg. Poté, co vyřešili komplikace s léčením syna, obrátili se podle svých slov na Kaufland v Jablonci nad Nisou, kde židli zakoupili. Obchodní řetězec však o případu nic neví. Podle mluvčí společnosti Renaty Maierl nehlásil případ nikdo v jabloneckých prodejnách, na zákaznické lince, ani na právním oddělení Kauflandu.

"Zmiňovaná událost nás samozřejmě velmi mrzí a jsme připraveni se k celé záležitosti odpovídajícím způsobem postavit. Výrobek kovová skládací židle EAN 4335896267531 byl v prodeji naposledy v květnu 2017 a jeho zařazení do prodeje se znovu neplánuje," uvedla mluvčí společnosti Renata Maierl s tím, že bezpečnost výrobků bere Kaufland velmi vážně a všechny jsou testovány v souladu s legislativou.

Za úraz rodina nechce žádné odškodnění. Chtěli hlavně informovat obchodní řetězec, aby o nebezpečném výrobku věděl a případně ho mohl stáhnout z prodeje nebo alespoň připojit varování pro zákazníky.

ČTĚTE TAKÉ:

Jaká jste matka? Dítě na obrázku ohrožuje 11 věcí - najdete je všechny?
PRVNÍ POMOC: 7 rad, jak zachránit život svému dítěti!

reg, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz