Policista

Policisté bez peněz? Nefunguje systém na výplatu mezd!

Policisté bez peněz? Nefunguje systém na výplatu mezd!
Zdroj: Profimedia

Asi šesti tisícům policistů hrozí, že nedostanou výplatu za leden včas. Informoval o tom portál irozhlas.cz. Systém na vyplácení mezd ministerstva vnitra totiž od středy nefunguje. Vedení policie už situaci řeší.

Software, který používá ministerstvo vnitra na výplatu mezd, zasáhl rozsáhlý výpadek. Trvá už od středy a stále se ho nedaří vyřešit, proto hrozí, že policistům, kteří měli dostat peníze za leden 15. února, přijde výplata později.

O kolapsu systému EKIS, který zpracovává platy nebo služební příjmy, informoval portál irozhlas.cz s odvoláním na e-mail šéfky vnitřní kontroly Policejního prezidia. "Hrozí reálné nebezpečí, že nedojde k vyplacení služebního příjmu za měsíc leden 2019 v řádném výplatním termínu," cituje portál Michaelu Hýbnerovou.

Technologii podle webu ministerstva vnitra zajišťuje společnost SAP a IBM, která je podle Hýbnerové také na vině. Podle zjištění portálu by výpadek mohl trvat až do pondělí. Vedení policie už ale hledá řešení tak, aby dostali zaměstnanci výplatu ještě v pátek.

Související obsah

"Touto situací jsme se začali okamžitě zabývat a dnes se podařilo najít náhradní řešení. Příkazy k úhradě byly osobně doručeny do České národní banky, která ještě dnes příkazy k platbě provede," uvedla pro web mluvčí Policejního prezidia Eva Kropáčová.

Výpadek se týká Policejního prezidia, pod které spadají elitní policejní útvary. Celkem se mohou zpozdit výplaty pro šest tisíc policistů. Podle kropáčové došlo k poruše na serveru, a tak se nedaly odbavit jednotlivé příkazy k úhradě.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Policista

Důležité Události

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz