Zahraničí

Zemřel herec Bruno Ganz (†77), nejlepší filmový Hitler. VIDEO

Zemřel herec Bruno Ganz (†77), nejlepší filmový Hitler. VIDEO
Zdroj: Profimedia

Zemřel švýcarský herec Bruno Ganz, informují německá média s odvoláním na agenturu DPA. Ganz zazářil například ztvárněním nacistického vůdce Adolfa Hitlera ve filmu Pád třetí říše.

Švýcarský herec odešel ve svých 77 letech v Curychu. V prvním filmu se objevil už ve svých devatenácti letech, pak se ale spíše věnoval divadlu. Dokonce založil vlastní divadelní společnost Berlínská scéna.

Do světa filmu zasáhl Ganz v celé řadě snímků, jako jsou Letní hosté nebo Hoši z Brazílie. Zahrál si také například v hororu Upír Nosferatu. Do povědomí diváků vstoupil také rolí anděla Damiena ve snímku Nebe nad Berlínem.

Velká většina filmových nadšenců si ho určitě vybaví ve snímku Pád třetí říše z roku 2004, kde úžasně ztvárnil německého vůdce Adolfa Hitlera. Podle filmových kritiků je jeho ztvárnění jedním z nejlepších.

Související obsah

Ganz byl oceněn celou řadou mezinárodních cen, zajímavým faktem je, že byl také držitelem Ifflandova prstenu. Jeho držitelem má být nejvlivnější německy mluvící divadelní herec, vybírá ho předchozí držitel. Není tak jasné, kdo bude dalším držitelem tohoto prstenu.


Připomeňte si Bruno Ganze v jeho nejznámější roli:

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz