Bezdoplatková zóna

Havířov neuspěl s bezdoplatkovou zónou. Obyvatelé jsou překvapeni

Havířov neuspěl s vyhlášením bezdoplatkové zóny. Návrh obyvatel, který podpořili i zastupitelé města, magistrát zamítl. Lidé zavedení zóny, kde město nedoplácí na nájem, požadovali hlavně kvůli problémovým spoluobčanům.

Bezdoplatková zóna se většinou vyhlašuje tam, kde v bytech žijí nepřizpůsobiví lidé. Zároveň za ně platí stát část nájmu formou doplatku. Právě vyhlášení takové zóny navrhovala část obyvatel havířovské části Šumbark.

Podle nich prý v bytech bydlí lidé na sociálních dávkách a v okolí jsou kvůli nim problémy. Návrh podpořilo i zastupitelstvo města. Úřad to ale zamítl. Podle magistrátu je v této lokalitě dodržován pořádek a klid. Radnice se přesto bude snažit s návrhem uspět napodruhé.

"To že nebyla schválena jedna zóna neznamená, že nebudeme pokračovat v tom, abychom ty bezdoplatkové zóny zavedli," uvedl primátor Havířova Josef Bělica (ANO).

Související obsah

Jen v Moravskoslezském kraji už fungují bezdoplatkové zóny v Karviné, Bohumíně nebo Frýdku-Místku. V dotčených lokalitách jsou časté výtržnosti nebo krádeže. Před týdnem vyhlásilo bezdoplatkovovu zónu také Ústí nad Labem.

Na severu Čech jsou upravena pravidla pro nově příchozí nájemníky také v Chomutově nebo Mostě.

pan, Jan Socha, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz