Sbírka

Ženy si vymyslely nemocného Vojtíška, dárce okradly o statisíce!

Ženy si vymyslely nemocného Vojtíška, dárce okradly o statisíce!
Zdroj: Getty Images

Více než 150 lidí podvedly podle vyšetřovatelů ženy, které založily sbírku na onkologicky nemocného chlapce Vojtíška. Jenže podle kriminalistů Vojtíšek nikdy neexistoval a peníze, které mu lidé posílali, použily ženy pro sebe.

Policisté v případu "Podpora pro Vojtíška" obvinili devatenáctiletou a dvaačtyřicetiletou ženu, obě z Havlíčkobrodska. "Byly obviněny ze spáchání pokračujícího přečinu podvodu spáchaného formou spolupachatelství. Starší z dvojice žen je v současné době ve vězení, mladší žena je stíhána na svobodě," informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policisté měli v souvislosti s falešnou sbírkou v hledáčku ještě třetí ženu. Tu ale nakonec neobvinili, protože v září zemřela při autonehodě.

Obviněné podvodnice peníze a hmotnou pomoc "tahaly" ze členů uzavřené facebookové skupiny po většinu roku 2017. "Ženy napálily nejméně 158 poškozených. Ti vůbec netušili, že žádný onkologicky nemocný chlapec ve skutečnosti neexistuje a že se jedná ze strany zakladatelek profilu o podvod," doplnila Čírtková.

Související obsah

Z důvěřivců tak obě ženy "vyrazily" celkem asi 260 tisíc korun v hotovosti a také věci v hodnotě 42 tisíc. Dokonce si založily speciální bankovní účet. V případě odsouzení jim teď hrozí až pětileté vězení.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz