Zahraničí

Slavná Escobarova rezidence šla k zemi! Na místě bude nový park

Budova, která byla kdysi domovem "krále kokainu" Pabla Escobara, byla zbořena. Na místě jeho bývalého domu město postaví park na uctění památky jeho obětí. K demolici bylo použito přes sto rozbušek a nezapomenutelnou podívanou si nenechaly ujít stovky lidí.

Pablo Emilio Escobar Gaviria byl největším kolumbijským drogovým dealerem a patřil také ve své době mezi nejbohatší lidi světa. V roce 2017 o něm dokonce natočili Američané film, kde Escobara ztvárnil herec Javier Bardem.

Slavná Escobarova luxusní rezidence "Monaco", která se nacházela v kolumbijském Medellínu, byla v pátek v 11:53 místního času zlikvidována, informoval businessinsider.com.

K demolici budovy bylo potřeba 180 rozbušek a kolem budovy byla zavedena bezpečnostní zóna. "Bylo evakuováno 1500 lidí, kteří žijí blízko, kvůli bezpečí," řekl Rogelio Gomez, inženýr, který měl demolici na starost.

Související obsah

Na místě budovy vznikne park na počest tisícům obětí, které nechal Escobar mezi lety 1980 a 1990 zavraždit. Mezi oběťmi byli například čtyři kandidáti na prezidenta a přibližně 500 policejních úředníků. Escobar zemřel v roce 1993, kdy byl zastřelen policií.

S demolicí jeho bývalého domova však někteří místní nesouhlasili, jelikož byl pro ně "kolumbijským Robinem Hoodem", protože daroval bezdomovcům až 443 domů. Ostatní lidé to ale uvítali. "Toto je nejlepší rozhodnutí, které mohlo být uděláno," radovala se Gloria Maria, jedna z místních obyvatel, uvedla Skynews.

reg, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz