Domácí

Poslední závod SkiTour byl pro Emu! Potřebuje speciální vozík

Zasportovat si a zároveň pomoci sedmileté Emičce. To bylo hlavním cílem nedělního zakončení seriálu SkiTour. Konal se na pomezí Králického Sněžníku, Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku.

Křupavý sníh, na kterém to slušně jede. Víc si účastníci závěrečného závodu běžkařského seriálu SkiTour nemohli snad ani přát.

Závodilo se na deseti, dvaceti a čtyřicetikilometrových tratích a na běžkaře čekala prudká i táhlá stoupání nebo dlouhé roviny. Nejdelší trať zajeli nejrychlejší závodníci za dvě hodiny.

Závod v okolí Starého Města pod Sněžníkem si nenechal ujít ani 80letý Václav Rýdl. "Tady Jelymana jsem jel aspoň po dvacáté a sedm roků jsem běhal za ski klub Šumperk jako veterán," svěřil se Rýdl.

Související obsah

Na závěrečný závod se přijela podívat i usměvavá Emička, které pomáhá Nadace Nova a vlastně i každý registrovaný závodník.
 

Dnes už sedmiletá holčička se narodila za komplikovaných podmínek a má velké problémy s motorikou. Díky všem běžkařům i Nadaci Nova by už brzy mohla dostat speciální vozík, který by jí i jejím rodičům ulehčil život. 

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz