Zahraničí

Oděvní řetězec Primark míří i do Česka, otevře prodejnu v Praze

Oděvní řetězec Primark míří i do Česka, otevře prodejnu v Praze
Zdroj: Profimedia

Módní nadšenci z celé Evropy, kteří neradi dávají za nové kousky horentní sumy, zbožňují řetězec Primark, který si zakládá na nízké ceně a širokém výběru. Řetězec nově otevírá pobočky na osmi místech, co je ale důležitější - chystá se expandovat i do Česka.

Milovníci módy a levných nákupů už několik let čekají na to, kdy irský oděvní řetězec Primark otevře svoji pobočku i v Česku. A brzy se konečně dočkají. Primark oznámil, že podepsal nájemní smlouvu pro svůj první obchod v centru Prahy. Informovaly o tom Hospodářské noviny.

Konkrétní místo ani datum otevření prodejny Primark neupřesnil. Detaily prý ale zveřejní už brzy. Expanze do Česka se podle společnosti Cushman & Wakefield, která Primarku asistovala u výběru vhodného místa, dala očekávat. Středoevropský trh je totiž pro řetězec se zbožím za velmi nízké ceny velmi lákavý a perspektivní.

Praha není jediným místem, kam Primark nově expanduje. Před pár dny společnost vydala seznam míst, kde už zakrátko budou stát obchody s jejím zbožím.

Co se týče Velké Británie, společnost Primark plánuje otevřít nové obchody ve městech Hastings, Bluewater, Belfast a Milton Keynes. Mimo Spojené království chystá nové prodejny v Bordeaux ve Francii, v Bruselu v Belgii, v německém Wuppertalu a v Utrechtu v Nizozemsku.

Související obsah


Obchod o rozloze 14 865 metrů čtverečních bude stát v britském Birminghamu a stane se tak doposud největší prodejnou Primarku na světě. Staví se na místě bývalého nákupního centra. "Předběžný termín otevření se předpokládá na duben,“ uvedla společnost ve svém prohlášení.

Nejbližší prodejny Primarku v součsnosti můžeme najít v německých Drážďanech, anebo rakouských městech Vídeň a Linec. Z České republiky se sem dokonce podnikají celé zájezdy, kdy módní nadšenci s našetřenými eury berou obchody útokem.

Irský Primark má po celé Evropě několik desítek poboček, cílí především na mladší generaci, a to nejen nízkou cenou, na kterou mladí lidé a studenti slyší, ale také stylem kolekcí. Jenom ve Velké Británii je v současné době okolo dvou set projeden Primarku.

ČTĚTE TAKÉ:

Kde pořídit nové kousky na jaro za málo peněz? Zamiřte do nejlepších evropských outletů
Jak ušetřit za oblečení? Poznejte kouzlo SLOW FASHION

sei, mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz