Krimi

Muž brutálně napadl sousedku, pořezal ji v rozkroku. Dostal 20 let

Mětský soud v Praze poslal 24letého mladíka za brutální čin na 20 let do vězení. Obviněný měl znásilnit, trýznit a pokusit se zabít sousedku - podle obžaloby mladou ženu řezal nožem v rozkroku. Muž se proti nepravomocnému rozsudku odvolal.

V úterý před soudem v Praze stanul 24letý Jiří M., který čelil obvinění z brutálního napadení o dva roky starší sousedky v listopadu 2017. Za ublížení na zdraví, znásilnění a pokus o vraždu muž dostal od soudu dvacet let ve vězení, rozsudek je ale zatím nepravomocný a obhájce se proti němu odvolal. Státní zástupkyně si proto ponechala lhůtu na rozmyšlení.

Podle zpravodajského portálu Novinky.cz soudkyně označila čín vzhledem k výpovědím a důkazům za obzvlášť krutý. Toho dne, kdy k brutálnímu napadení došlo, měl podle obžaloby vypít flašku rumu a navštívit mladou ženu v jejím bytě pod záminkou, že jde vrátit peníze, které dlužil jejímu příteli.

Místo toho ji ale přiložil nůž ke krku a donutil ji, aby šla k němu, kde ji chtěl znásilnit. U toho ale nezůstalo, podle obžaloby ji v následujících dvou hodinách bil, škrtil, přinutil k orálnímu sexu, a dokonce ji v rozkroku pořezal dvaceticentimetrovým nožem.

 

Související obsah

Otřesnému činu zabránila až policie, kterou zavolali sousedé. Ta musela dveře vyrazit, protože muž odmítl otevřít. Žena strávila 14 dní v nemocnici se zlámanou čelistí a řeznými ranami po celém těle. Dodnes má podle obžaloby psychické problémy, stáhla se do sebe, vyhýbá se lidem a bojí se chodit sama ven.

Obžalovaný muž při hlavním líčení nevypovídal, četly se dřívější protokoly od policie, v nichž se jeho výpověď často lišila. Vždycky ale uvedl, že pil tvrdý alkohol - podle jedné z výpovědí je prý schopný vypít pět lahví vodky za den. Policii řekl, že svého činu upřímně lituje a udělal to proto, že byl opilý.


ČTĚTE TAKÉ:

Jak přežít sousedské spory? Poradíme vám
TEST: Umíte základy SEBEOBRANY?

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz