Zahraničí

Mladou dívku znásilnili imigranti. Po jejich osvobození zemřela

Mladou dívku znásilnili imigranti. Po jejich osvobození zemřela
Zdroj: Profimedia

Otřesný čin, který otřásl Rakouskem, má smutnou dohru. Patnáctiletou Lauru měli znásilnit dva imigranti, ti svou vinu ale popřeli a soud je osvobodil. Laura se ale s rozsudkem nikdy nesmířila a trpěla vážnými psychickými problémy. Nakonec v nemocnici umřela.

Lauře bylo teprve 15 let, když ji měli znásilnit dva migranti z Afghánistánu a Somálska, kteří v Rakousku žádali o azyl. K otřesnému činu došlo v roce 2017 a mnohé lidi tenkrát šokoval a pobouřil skandální rozsudek.

Soud je totiž zprostil viny a osvobodil je. Podle výpovědi mužů se totiž nejednalo o znásilnění - dívka s pohlavním stykem souhlasila. Rozsudek vyvolal ve společnosti mnoho diskuzí. Někteří s ním razantně nesouhlasili, jiní se stavěli na stranu zákona. Ať tak, či tak, Lauře se tehdy zhroutil celý svět.

Po osvobození mužů upadla do těžkých depresí a po necelých dvou letech ve věku 17 let zemřela. Lauřinu smrt její tehdejší obhájce Ewald Stadler dává do souvislosti se znásilněním. "Řeka mi, že lituje, že se o rozsudku dozvěděla," uvedl Stadler pro deník Österreich.

Související obsah

Po rozsudku začala Laura trpět depresemi a s každodenním životem se dokázala vyrovnat jedině tak, že brala léky. Ty jí výrazně poškodily imunitní systém. Zemřela dvě hodiny poté, co byla přijata do nemocnice, na meningitidu.

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Zavinila sis to sama - řekli znásilněné dívce!
VÁŠ PŘÍBĚH: Sexuální zneužívání mě dohnalo k sebepoškozování

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz