Nemocnice

V nemocničním pokoji se zastavil čas. Seniorům má vrátit paměť

V nemocničním pokoji se zastavil čas. Seniorům má vrátit paměť
Zdroj: Getty Images

Dost netradiční nápad dostali v jedné z ostravských nemocnic. Pro pacienty tam totiž zřídili retro pokoj, který je má vrátit do starých časů. Místnost je vybavena nábytkem ze šedesátých a sedmdesátých let.

Zejména pro seniory vytvořila Vítkovická nemocnice v Ostravě retro pokoj ve stylu 60. a 70. let. Dobový gauč, křesla, velký stůl s osmi židlemi, knihovnička s knížkami i časopisy. To vše najdou pacienti oddělení Následné lůžkové péče v nové místnosti.

"Myšlenku zřídit retro pokoj jsme zveřejnili na našem nemocničním facebooku a hned se nám ozývali lidé, kteří do něj chtěli věnovat nábytek a zařízení. Díky nim jsme ho otevřeli už v prosinci," popsala staniční sestra oddělení následné péče Vítkovické nemocnice Lenka Holubová.

Pokoj má podle staniční sestry na seniory pozitivní vliv. V dobovém prostředí si vybaví spoustu zdánlivě zapomenutých vzpomínek a procvičují tak mozkové funkce.

Jedná se o prostor velikosti přibližně čtyři krát osm metrů ve stylu denní místnosti. Senioři se v něm potkávají, tráví volný čas, vodí si tam návštěvy, nebo rehabilitují.

 

Související obsah

"Chodí sem i děvčata z dobrovolnického sdružení ADRA na takzvanou kafíčkárnu. Povídají si zde s pacienty, hrají různé společenské hry a třeba i vyrábějí nejrůznější dárkové předměty v rámci pracovní terapie," dodala staniční sestra.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz