Zemřel zpěvák slavné kapely z 80. let, prorazila s hitem It's my life

V pondělí zemřel ve věku 64 let Mark Hollis - hudebník a zakladatel kapely Talk Talk, která prorazila v 80. letech. Mezi jejich neslavnější hity patří It's My Life nebo Such a Shame. Podle jeho manažerky podlehl náhlým zdravotním komplikacím, které ho nedávno postihly.

Po krátké nemoci zemřel v pondělí večer zpěvák Mark Hollis - zakladatel legendární kapely z 80. let Talk Talk. Zdravotním problémům podlehl ve věku 64 let, zprávu potvrdila jeho bývalá manažerka Keith Aspdenová britské televizní stanici BBC.

"Bohužel je to pravda," řekla Aspdenová. "Mark umřel po krátké nemoci, ze které se nikdy nevzpamatoval." Hollis synthpopovou kapelu zformoval v roce 1981 a podílel se na ní s dalšími třemi hudebníky.

Prorazili s hity It's My Life a Such a Shame, poté se jejich kapela začala orientovat spíš na post rock. Velkého úspěchu dosáhla jejich skladba Life's What You Make It.

Připomeňte si největší hity kapely:

V roce 1991 byla kapela nominovaná na cenu Brit Award za nejlepší kapelu. Cenu ale nakonec vyhrála rocková skupina The Cure.

Související obsah

V 90. letech kapela začala výrazně ztrácet na oblíbenosti. Na konci 90. let Hollis vydal ještě sólové album, pak ale definitivně v hudební branži skončil. Talk Talk se stala průkopníkem svého žánru a inspirovala hudebníky pozdějších generací - často z ní citovala třeba slavná islandská kapela Sigur Rós.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz