Domácí

Dva pošťáci vybírali peníze za dobírky, zásilky končily ve škarpě!

Dva pošťáci vybírali peníze za dobírky, zásilky končily ve škarpě!
Zdroj: Profimedia

Neuvěřitelně vynalézaví byli dva muži z jižní Moravy, kteří se nechali zaměstnat jako doručovatelé. Nechávali si vyplácet peníze za dobírky, ty ale neodevzdávali. Zároveň se jim nechtělo doručovat dopisy, ty vyhodili do kontejneru. Přišli si na necelých sto padesát tisíc korun.

Dva pracovníci pošty v Kuřimi měli zřejmě o své práci hodně zkreslené představy. Během tří měsíců zvládl jednatřicetiletý muž a jeho o čtyři roky starší parťák obrat adresáty i Českou poštu o téměř sto padesát tisíc korun.

"Od adresátů vybrali peníze za na dobírku doručované zásilky. Hotovost pak, v rozporu s interními předpisy, neodevzdali. Takto si ponechali peníze za celkem asi za sto osmdesát zásilek," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Související obsah

Kromě toho v řadě případů nedoručovali obyčejné dopisy, doporučená psaní a ostatní zásilky. Zásilky pak sesypali do pytle a vyhodili je v Brně Řečkovicích do kontejneru. Tam byly zásilky při vyvážení odpadu objeveny. "Nyní jsou oba muži stíhaní za porušení tajemství dopravovaných zpráv a zpronevěru," doplnil Malášek
 

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz