Zahraničí

Neštěstí na Slovensku! Chlapce na základní škole postřelil spolužák

Neštěstí na Slovensku! Chlapce na základní škole postřelil spolužák
Zdroj: tvnoviny.sk

Na základní škole ve slovenské Spišské Nové Vsi došlo ve středu k obrovskému neštěstí - dvanáctiletého chlapce střelil spolužák do hlavy. K incidentu mělo dojít během střeleckého kroužku. Chlapci střela uvízla v hlavě a skončil v umělém spánku v nemocnici.

Na základní škole ve slovenské Spišské Nové Vsi se ve středu stalo velké neštěstí. Dvanáctiletého Gabriela měl postřelit během střeleckého kroužku jeho spolužák. Informoval o tom portál TVNoviny.sk.

Spolužák na něj podle slovenské policie vystřelil ze vzduchovky. Střela ho zasáhla do hlavy a zůstala uvnitř. S vážným zraněním ho proto záchranáři dopravili do fakultní nemocnice v Košicích, kde byl napojen na umělou plicní ventilaci a uveden do umělého spánku.

"Rozsah zranění v tuto chvíli není známý, žák je ale mimo ohrožení života. Policie na místě provádí nezbytné úkony a zahájila už stíhání pro trestný čin ublížení na zdraví," řekla pro TVNoviny.sk mluvčí policie Lenka Ivanová.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz