Rvačka

Další manévry policie kvůli bitkám dětí. Nad sídlištěm létal i vrtulník

Manévry jako z akčního filmu dnes zažívá pražská městská část Řepy. V ulicích tam totiž hlídají městští strážníci a policejní hlídky. Obávají se další organizované dětské bitky. Jedné takové se jim podařilo zabránit už v úterý odpoledne.

Brutální rvačky mezi dětmi jsou zřejmě důvodem středečních policejních manévrů v Praze Řepích. Na ty se mládež svolává pomocí sociálních sítí.

K organizovaným útokům má docházet mezi dětmi z městské části Řepy a gangem, kteří si říká Smíchováci. Policisté se teď snaží nebezpečným bitkám zabránit.

"V pondělí odpoledne jsme dostali informaci o takzvané férovce dvou mladíků, která se měla odehrát toho dne. Dalším prošetřování jsme zjistili, že by se bitka nebo šarvátka o větším počtu účastníků měla odehrát následující den," popsal policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Související obsah

Tu se zřejmě policistům podařilo překazit. Čtyři osoby nakonec na místě policisté vyzvali, aby se dostavily k podání vysvětlení.

Policisté hlídkují v pražských Řepích i ve středu. V ulicích jsou také strážníci městské policie a dokonce kriminalisté v civilu. "Přijali jsme preventivní opatření, abychom podobným událostem předcházeli," dodal mluvčí policie.

Související obsah

Rodiče však teď mají o své děti strach. Někteří si je proto chodí vyzvedávat přímo před dveře školy. "Syna mám v osmé třídě a bojím se, aby se ho to taky netýkalo," řekla jedna z maminek.

Podle informací televize Nova nad městskou částí dokonce krouží policejní vrtulník, který situaci monitoruje. Reportáž uvidíte v dnešních Televizních novinách od 19.30 hodin.

Podívejte se, jak policisté zabránili plánované bitce v úterý odpoledne:

pan, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz