Královna Alžběta II.

Strach o královnino zdraví! Brity vyděsila její poslední fotka

Strach o královnino zdraví! Brity vyděsila její poslední fotka
Zdroj: Profimedia

Královna Alžběta II. vyděsila Brity posledními zveřejněnými fotkami. Pozornost upoutala její levá ruka, která je celá fialová. Na otázky, zda královna utrpěla nějaké zranění, Buckinghamský palác zatím nereagoval.

Britská královská rodina na twitteru zveřejnila fotografii ze setkání královny Alžběty II. s jejím jordánským protějškem. Jednání s králem Abdullahem II., královnou Ranií a korunním princem Husseinem se účastnila také princezna Anna.

Na první pohled vypadá vše v pořádku, zjevně ale není. Fanoušci královské rodiny si všimli Alžbětiných založených rukou. Jedna z nich je totiž úplně fialová, jako by na ní královna měla modřinu. Není jasné, jestli se Alžběta do ruky praštila, nebo jde třeba o špatnou průchodnost tepen.

Nápadné fialovění končetin má medicinské pojmenování Raynaudův syndrom. Primárně jde jen o projev nepřiměřené reakce cév končetin a nezpůsobuje další závažné chronické problémy. Přibližně ve dvaceti procentech případů ale může jít o tzv. sekundární Raynaudův syndrom, kde je blednutí či fialovění končetin jen průvodním jevem závažnějších chorob. Například uzávěry artérií, polyartritidu, roztroušenou mozkomíšní sklerózu, hematologické choroby a mnohé další.

Stovky Britů teď na twitteru vyjadřují obavy o královnino zdraví. "Co se královně stalo s rukou? Vypadá to pravdu bolestivě," napsala jedna uživatelka. "Doufám, že se co nejdřív uzdraví?" dodala další. Buckinghamský palác se podle portálu Daily Mirror zatím nevyjádřil.

Související obsah

Loni v červnu musela královna zrušit účast na mši v katedrále svatého Pavla, protože se necítila dobře. Za několik dnů už ale byla znovu při síle a plnila své královské povinnosti. Další měsíc pak podstoupila operaci oka, nechala si odstranit zákal. Letos Alžběta II. oslaví 93. narozeniny.

ČTĚTE TAKÉ:

Zbavte se modřiny snadno a rychle
Riziko infarktu prozradí vápník v cévách

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz