Zahraničí

Puma, kterou musel muž uškrtit, byla podle pitvy teprve kotě

Případ muže, který kvůli ochraně vlastního života musel uškrtit pumu, má smutnou dohru. Podle pitvy se jednalo o teprve několikaměsíční kotě. Puma byla celkově zdravá. I přes to, že se jednalo o mladého jedince, mohl být souboj smrtelný, Kauffman udělal podle správců parku vše správně.

Travis Kauffman vyrazil začátkem února na běžeckou trať ve Fort Collins, kde se ale tradiční trénink rychle změnil v boj o holý život. Z křoví na něj totiž zaútočila puma. Tu po dlouhém souboji musel běžec uškrtit.

Strážci parku pak našli rozervanou mršinu, kterou nejspíše roztrhali sourozenci pumy. Ty se povedlo po celém incidentu odchytit.

Podle pitvy se jednalo o zdravého a velmi mladého jedince, bylo mu kolem tří až čtyřech měsíců, uvádí portál Coloradoan. Jedná se tak teprve o kotě. Člověk se ale nesmí nechat zmást slovem kotě, samotná mršina vážila přes deset kilogramů. Podle odhadů vážila puma zaživa až 18 kilogramů.

Související obsah

I přes to, že byl jedinec velmi mladý, Kauffman podle vyjádření úřadů neudělal nic špatného, pouze bránil svůj život. Případ vzbudil velkou pozornost, protože útoky pum vůči lidem nejsou příliš časté.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz