Dánsko

Dva roky si stěžoval, že se mu špatně dýchá. V nose mu našli zub

Dva roky si stěžoval, že se mu špatně dýchá. V nose mu našli zub
Zdroj: Profimedia

Devětapadesátiletý muž z Dánska si dva roky stěžoval na to, že má ucpaný nos, špatně se mu dýchá a má problém cítit vůně a zápachy. Šokovaní lékaři mu po vyšetření našli v nose zub! Podle všeho tam byl už od jeho mládí, kdy si zlomil čelist.

Neobvyklý případ se odehrál v Dánsku, kde 59letý muž přišel k lékaře s potížemi s dýcháním. Stěžoval si, že v posledních dvou letech má ucpaný nos a špatně cítí vůně a zápachy.

Po vyšetření čekalo muže i lékaře velké překvapení - v nose mu totiž našli zub. Muž ve svém mládí prodělal zlomeninu čelisti a nosu, doktoři si ale nejsou jistí, jestli se zub do nosní dírky dostal opravdu tímto způsobem.

Doktor Fuglsang ve zprávě napsal: "Pacient měl zub v nosní dutině pravděpodobně po většinu svého života. Problémy se ale začaly projevovat až později." 

Související obsah

Přesnou příčinu toho, jak se zub dostal do nosu, ale neznají. Přece jen se jedná o poměrně raritní záležitost, od konce 50. let zaznamenali lékaři jen něco málo přes dvě desítky případů takovéhle "překážky" v nose.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz