Praha

Vlaky zastavily jen 30 metrů od sebe! Jeden jel na červenou

K železničnímu neštěstí chybělo v sobotu ráno na trati mezi pražským Smíchovem a hlavním nádražím jen pár metrů. Vlak Regiojetu projel na červenou a řítil se po stejné koleji na které se pohyboval druhý vlak. Soupravy od sebe zastavily pouhých 30 metrů.

Provoz mezi stanicemi Smíchov a hlavním nádražím byl přerušen od 9.15. Incident vyšetřuje Drážní inspekce. Vlaky zastavily přibližně 30 metrů od sebe. Nikdo nebyl zraněn. „Pravděpodobně tam bude hmotná škoda. Drážní inspekce šetří na místě příčiny a okolnosti této nehody,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Vlak podle SŽDC poškodil výhybku. Podle mluvčího RegioJetu Aleše Ondrůje je příčinou zřejmě selhání lidského faktoru. „Naštěstí nedošlo k ohroení bezpečnosti cestujících. Jednalo se o manipulační jízdu prázdné soupravy,“ uvedl pro server Zdropravy.cz. Společnost postavila strojvedoucího okamžitě mimo službu.

Související obsah

Provoz mezi stanicemi Praha-Smíchov a Praha-hlavní nádraží byl zcela přerušen. „Náhradní dopravu zajišťují linky metra B a C. Vlakové jízdní doklady jsou zde akceptovány,“ uvedl pražský dopravní podnik. Rychlíky a expresní vlaky mezi Prahou a Plzní jezdily odklonem přes Krč. Osobní vlaky na Plzeň vyjížděly až ze Smíchova. Přibližně kolem 13. hodiny se provoz podařilo obnovit.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz