Selfie

Chtěla si udělat selfie na kusu ledu. Skončila na otevřeném moři

Mnozí lidé jsou schopni udělat cokoliv, jen aby pořídili atraktivní fotografii. S tou se pak chlubí například na sociálních sítích. Poslední takový případ se objevil v neděli. Americká turistka se chtěla na Islandu vyfotit na kře. Když si na ní ale sedla, oceán ji začal odnášet.

Stačilo málo a starší žena už nemusela být mezi živými. Její touha po perfektní fotografii, kdy sedí na ledové kře ve tvaru trůnu, ji málem stála život. Poté, co ženu vlna odnesla na otevřený oceán, zachránil ji kapitán lodi. Fotografie pak na sociální síti začala sdílet její vnučka.

"Chybí jim požitek, kdy jsou v klidu. Není jim dobře, to znamená, oni se snaží z toho nepříjemného stavu dostat do nějakého stavu, kde se cítí o trošičku lépe, ale používají k tomu vzrušení," vysvětlil touhu po selfie psycholog Jeroným Klimeš.

Lidé také podle psychologů používají svůj mobil jako určitou bariéru, díky které se bojí méně. "Lidé by se třeba nepřiblížili ke žralokovi, ale když mezi sebe a toho žraloka dají ten mobil nebo kameru, tak jim dělá nějakou zábranu," dodává Klimeš.

Související obsah

Selfíčkoví hazardéři se vyskytují i v Česku. Loni zemřel muž, který si podle svědků chtěl udělat fotografii nad hranickou propastí, která je nejhlubší zatopenou jeskyní na světě. Pád ze sedmdesáti metrů nemohl přežít.

"Náš lezec se dostal srázem dolů, nalezl zde muže bez známek života. Po chvíli jsme zde transportovali pomocí lezecké techniky i lékaře, ten však konstatoval smrtelná zranění," popsal loňskou událost mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Související obsah

Před třemi lety zase skončil v nemocnici sedmnáctiletý mladík, který natáhl ruku na železničním vagonu. Zasáhl ho elektrický proud a skončil v nemocnici s popáleninami na sedmdesáti procentech těla. Podle statistik zemřelo kvůli pořizování selfie přes 250 lidí.

ČTĚTE TAKÉ:

Fenomén selfie: Kde se vůbec vzal a kdo vyfotil to první?
Děláte si rádi selfie? Neuvěříte, co to o vás vypovídá!

pan, Veronika Polášková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Krátká zpráva

Joe Biden vulgárně zareagoval na reportéra, pak mu volal s omluvou

Americký prezident Joe Biden v pondělí vulgárně zareagoval na otázku reportéra Fox News. Novinář Peter Doocy se zeptal: "Myslíte si, že inflace je před volbami politickou přítěží?" Biden odpověděl a následně dodal: "Pitomý zku*vysyn." Nadávku, která neměla být veřejná, ale zachytily mikrofony. Biden později novináři zavolal, aby se mu omluvil.

Krátká zpráva

Hackeři zaútočili na běloruské železnice, požadují propuštění politických vězňů

Hackerská skupina Cyber Partisians vyřadila z provozu běloruské železnice. Aktivisté požadují propuštění 50 politických vězňů, které běloruský režim drží za mřížemi a také odchod ruských vojsk ze země. Jde o první hackerský útok, kdy útočník nepožaduje peníze, ale politické kroky.

Píše se na Deník.cz