Zahraničí

Malí hrdinové! Chlapce při pádu z lanovky zachránili další školáci

Malí hrdinové! Chlapce při pádu z lanovky zachránili další školáci
Zdroj: Thinkstockphotos

Duchapřítomnost a odvahu prokázala skupina asi dvanáctiletých dětí. Osmiletý chlapec vyklouzl ze sedačkové lanovky v lyžařském středisku v Grouse Mountain ve Vancouveru v Kanadě. Mladí hrdinové mu pod lanovkou připravili improvizovanou síť, chlapec tak vyvázl bez zranění.

Dvanáctiletý Joshua Ravensbergen a jeho kamarádi zrovna o uplynulém víkendu sjížděli svah, když uviděli chlapce, jak uklouzl na sedačkové lanovce. Jeho otec ho zachytil za zápěstí, a tak chlapec zůstal viset.

Joushuovi pomáhal se záchranou kromě jiných také jeho kamarád Gabriel Nielson. Podle něj bylo těžké chlapce přesvědčit, aby odkopl lyže a pustil se svého otce, neboť jedině tak se dalo zabránit zraněním. Na záchraně osmiletého dítěte se podílelo pět školáků. Malí lyžaři však byli neuvěřitelně pohotoví, pod dítětem natáhli síť a radili mu.

"Okolo lidé byli, ale jen stáli, dívali se na dítě a nevěděli, co dělat," vypráví Joshua. Nakonec se chlapec ale přece jen pustil a padl do natažené sítě. Školáci ho zachytili zcela ukázkově.

Související obsah


"Chlapec nebyl zraněn," vyjádřil se mluvčí resortu Grouse Mountain. Do nemocnice však byl převezen, aby podstoupil preventivní vyšetření. Dítě jelo na sedačkové lanovce společně s rodiči.


ČTĚTE TAKÉ:

Pozor na nejčastější zimní zranění! Jak se jim vyhnout?
Umíte poskytnout první pomoc?

mj
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Státní správa při šetření Bečvy pochybila, tvrdí sněmovní komise

Sněmovní vyšetřovací komise zjistila k otravě Bečvy pochybení v postupu orgánů státní správy, které se šetřením katastrofy zabývaly. Problém měla především s rychlostí odběru vzorků, ale také v jejich analýze. Ve své závěrečné zprávě navrhla několik zákonných úprav.

Píše se na Deník.cz