Nehoda

U Čáslavi se srazily vlaky, až 12 zraněných. Vzlétl i vrtulník

Na Chrudimsku se krátce po poledni srazil osobní vlak s nákladním. Při střetu se několik lidí zranilo, jeden z nich vážně. Na místo vyrazili záchranáři z Pardubického a Středočeského kraje.

"Máme hlášené jedno vážnější zranění, pět lidí se zranilo lehce. Zasahuje několik pozemních posádek, vzlétl i vrtulník. Posílili nás i kolegové ze středočeské Čáslavi," řekl TN.cz ve 13 hodin mluvčí pardubických zdravotníků Aleš Malý.

Podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského může být zraněných ještě víc. "Podle prvotních informací až dvanáct. Osobní vlak odjížděl z Třemošnice ve 12:10 a do Čáslavi měl přijet ve 12:43. Na trati bude zavedena náhradní autobusová doprava," uvedl Šťáhlavský.

Zatím není jasné, co přesně se na trati mezi Ronovem nad Doubravou a Žleby stalo a v jaké rychlosti ke srážce došlo. "Vlaky se srazily ve 12:23. Hmotná škoda zatím vyčíslena nebyla," doplnil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.


 

Podle fotek z místa to ale vypadá, že vlaky se naštěstí nesrazily v příliš vysoké rychlosti. Přesto je okolí nehody poseté hasičskými auty.
 

Související obsah

V posledních dnech jde už o několikátý vážný incident na železnici. Před dvěma týdny na Vysočině ujel osobní vlak s 11 cestujícími šest kilometrů bez strojvůdce, později se rychlík a osobní vlak u Rokycan zastavily jen třicet metrů od sebe.


Zdroj: Google Maps

 

Připomeňte si čerstvý incident z víkendu:

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz