Zajímavosti

Tyran zvířat pašoval stovky želv: Těla jim obmotal lepící páskou

Tyran zvířat pašoval stovky želv: Těla jim obmotal lepící páskou
Zdroj: Profimedia

Na letišti na Filipínách objevili ve čtyřech kufrech stovky želv. Želvy byly znehybněny stříbrnou lepicí páskou, měly přilepené končetiny ke krunýři. Když se pachatel dozvěděl o přísných trestech, z letiště utekl.

Pracovníci filipínského letiště zadrželi celkem 1529 želv ve čtyřech zavazadlech. Želvy byly několika různých druhů, mezi nimi se vyskytovala i želva ostruhatá, která je mezinárodně chráněná.

Filipínský celní úřad uvedl, že zásilku nechal v neděli na letišti jeden z cestujících, který přiletěl do hlavního města Manila se společností Philippine Airlines. Když se pašerák doslechl o přísných trestech za pašování živočichů žijících ve volné přírodě, nechal zavazadla na letišti a utekl neznámo kam.
 

Zdroj: Profimedia

Pokud by policie viníka usvědčila, hrozily by mu až dva roky vězení a vysoká pokuta. Želvy měly celkovou hodnotu 4,5 milionu pesos, což jsou v přepočtu necelé dva miliony korun.

Související obsah

Pachatel se zvířata pokoušel propašovat v hlubokých kufrech. Aby jim znemožnil pohyb, obmotal je stříbrnou lepicí páskou a přilepil jim končetiny k tělu.
 

 

Želvy, které byly pašovány v kufrech, se mohou rozprodat buď jako exotičtí domácí mazlíčci, nebo do restaurací, v některých zemích se totiž jedí jako delikatesa. V některých kulturách se používá želví maso jako afrodisiakum.

mj, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz