Zahraničí

Blažena prohlásila svého muže za mrtvého! Po 23 letech ožil

Slovenský okresní soud se zabývá případem ženy, která si myslela, že je její manžel třiadvacet let mrtvý. Teď ho však našli v Čechách a živého. Pro jeho ženu a děti to byl obrovský šok, ze kterého se jen tak nevzpamatují.

V roce 1996 v obci Ľutov v okrese Bánovce nad Bebravou na Slovensku žila Blažena se svým manželem Jánem a dvěma dětmi, tehdy ve věku čtyř a šesti let. Jednoho dne však Ján zmizel, informovaly tvnoviny.sk.

Blažena stále doufala, že se její muž objeví a vrátí se k nim. Bohužel se tak nestalo a po manželovi se slehla zem. Jeho bývalí kolegové Blaženě tvrdili, že už nejspíš nežije, a tak ho prohlásila za mrtvého. "Bylo to opravdu těžké," vzpomínala Blažena.

Po třiadvaceti letech se však ukázalo, že je všechno úplně jinak. Obec Ľutov převzal nový starosta Marián Korbel, který procházel agendu po svém předchůdci. Tam našel záznamy o tom, že má obec občana, který stále žije a je v Čechách.

Související obsah

Blažena i její dvě děti byly v šoku, když se k nim zpráva dostala. Podle psycholožky může rodina prožívat ještě horší časy, než před několika lety. "To trauma z toho, že se znovu objevil, může být větší a intenzivnější než v čase, kdy zmizel. Je to příliš velké překvapení, které absolutně nečekala,“ vysvětlila pro tvnoviny.sk psycholožka.

Okresní soud měl v úterý Jána oživit, nebylo to však možné. Musí být totiž splněna důležitá podmínka a to, že se dotyčná osoba dostaví k soudu, který ji následně vyslechne a poté oficiálně prohlásí za živého. Jelikož se Ján k soudu nedostavil, je stále považovaný za mrtvého. Slovenský soud se tak bude muset spojit s českým, který by měl Jána předvolat k výslechu.

I když by byl Ján opět mezi živými, Blažena s ním nechce mít nic společného. Celé ty roky musela žít v omylu. Také mu nezapomene, že musela se svými dětmi žít v chudobě.

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Manžel prodal dům a zmizel. Přišly další horory...
VÁŠ PŘÍBĚH: Vytouženého muže mi sebrala smrt!

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz