Domácí

Tary má po urážce kluka problémy: Nenávist a útoky fanoušků

Tary má po urážce kluka problémy: Nenávist a útoky fanoušků
Zdroj: Profimedia

Poté, co se na sociálních sítích objevilo video, ve kterém oblíbený youtuber Tary uráží malého chlapce, od něho dávají jeho fanoušci ruce pryč. Dokonce byl vyřazen z programu letošního festivalu Utubering, kterého se měl účastnit poprvé. Lidé také kritizují jeho video, kde jede v autě rychlostí přes 200 km/h. Podle nich není vzorem pro děti, kteří převážně patří mezi jeho obdivovatele.

Stačila jedna věta a veřejnost se obrátila proti němu. Tary v jednom videu urazil malého chlapce, když mu řekl, že má málo peněz. To se samozřejmě nelíbilo nejen dospělým, ale i jeho mladým fanouškům, kteří začali na sociálních sítích přidávat příspěvky o tom, že už ho nebudou dále sledovat.

To se také projevilo i na jeho kanálu na Youtube, kam přidává Tary svá videa. V úterý ho sledovalo přes 740 tisíc lidí, o den později už je to jen 705 tisíc. Letos se měl také zúčastnit festivalu Utubering, kterého se účastní oblíbení youtubeři z České republiky. Na festivalu se měj objevit poprvé i Tary.

"Utubering je pro mě skvělou příležitostí namotivovat další lidi k pohybu a ukázat jim naživo moji vášeň parkour. Neopakovatelná možnost věnovat se velkému počtu fanoušků za skvělé atmosféry největšího youtuberského fesťáku!" zveřejnil festival Utubering na svém facebooku Taryho reakci.

Související obsah

O jeho vyřazení z programu informoval ve videu na youtubu ředitel Utuberingu Lukáš Dejl. "Tary na Utuberingu vystupovat nebude. Rozhodli jsme se proto po delších úvahách," řekl Dejl.

S Tarym se pořadatelé setkali už loni a řešili s ním koncept festivalu, co to pro něho znamená, což dělají i s ostatními účastníky. Tary podle ředitele považoval svou účast na Utuberingu za prestižní a také mu měla pomoci zvednout jeho reputaci. "Souhlasil jsem s tím. Tary čtrnáct dní na to vydal video, které propírala celá Česká republika. Bylo to o jeho šílené jízdě v autě. Všichni jsme to viděli. Po tomto videu jsem mu poslal svůj názor a nechtěl jsem nad ním lámat hůl," pokračoval Dejl.

Ve zmíněném videu Tary jede v Audi A7, řítí se po dálnici přes 200 km/h a riskantně předjíždí. Své diváky upozorňuje, že by to raději neměli zkoušet doma, což většinu lidí pobavilo. "No jasný, každý doma máme dálnici," napsal jeden ze sledovatelů na youtubu.

S Tarym se ředitel dohodl, že pokud udělá ještě další průšvih na Utuberingu nebude. "Myslel jsem si, že to pochopí a vezme to jako dostatečně vztyčený prst a i to, že se může zúčastnit největší akce v České republice, pro něj bude dostatečnou motivací k tomu, aby se choval jako dospělý člověk a influencer, který má velký vliv na děti. Bohužel se to nestalo," vysvětlil Dejl. Ředitel také vyjádřil malému chlapci, kterého Tary urazil, podporu.

K vyřazení Taryho se vyjádřil i rapper Johny Machette, který zveřejnil video, kde youtuber uráží chlapce. "Utubering bez Taryho. Díky. Cením," napsal Machette na twitter.

K celé situaci se vyjádřil i Tary. "Nebyla to urážka nebo komentování sociální situace toho chlapce nebo jeho rodičů. Byla to diskuze prodávajího s kupujícím. Faktem na místě prostě bylo, že klučina neměl peníze na to, co si chtěl koupit. Když jdete do obchodu pro boty a máte jen třeba polovinu peněz, taky vám je neprodají," řekl TN.cz Tary.

Podle něho také nebylo zveřejněné video úplně celé, které dokazuje, že chlapce opravdu neurazil. Dodal také, že je kluk velmi statečný, když musí čelit mediálnímu nátlaku. 

Dále si svých fanoušků váží a nemá jim za zlé, že se k němu otáčejí zády. Neúčasti Utuberingu Tary lituje. "Tohleto mě velmi mrzí, protože mi psalo velmi moc fanoušků, že se tam na mě těší. Argument vedení festivalu, že dětem nejsem dobrým příkladem, odmítám. Myslím, že jsem naopak děti dostal od počítačů ven a vybudoval v některých dětech už poloztracenou lásku ke sportu," doplnil Tary. 

Podívejte se na celé vyjádření ředitele Lukáše Dejla k vyřazení Taryho z Utuberingu:

Podívejte se na magazín Víkend o youtuberovi Tarym:

ČTĚTE TAKÉ:

Jde o vaši pověst: Jak se vypořádat s divokou minulostí?
Naučte se vyrovnat s kritikou

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz