Cestování

Češi létají za teplem stále dřív, nečekají na letní prázdniny

Češi létají za teplem stále dřív, nečekají na letní prázdniny
Zdroj: Thinkstockphotos

Ještě nedávno Češi do některých destinací létali víceméně výhradně o letních prázdninách. To se ale v posledních letech mění, spousta cestovatelů vyráží na dovolené stále dřív - například už v půlce května.

"Na základě poptávky zákazníků jsme se letos rozhodli otevřít sezónu ve vybraných destinacích dříve. První letecký zájezd na Rhodos vypravíme už 17. května, další dva – na Krétu a do Turecka – 19. května," říká šéf marketingu cestovní kanceláře Alexandria Petr Šatný.

Dodává, že ve vyjmenovaných destinacích je hezké počasí už právě v květnu, zároveň není vedro na padnutí, což přeje nejen sportu, ale i výletům. Další výhodou je, že v letoviscích je také méně turistů než o letních prázdninách.

Zároveň se tím Češi přibližují některým jiným evropským národům. Třeba Italové či Francouzi odjíždějí na dovolené dokonce ještě dřív než v květnu - žádané jsou třeba velikonoční zájezdy.

Související obsah

Na samém sklonku května se čeští turisté mohou vypravit také do Španělska na Costa de Almería. "V Albánii, kde začne sezóna 10. června, turisté ocení obrovsky výhodný poměr cena/výkon, zbrusu nové hotely, krásné pláže a úžasné moře. Výhodou je navíc krátký let, který trvá pouze dvě hodiny,“ dodává Petr Šatný.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz