Zahraničí

Královna potěšila fanoušky: Tohle je její první post na Instagramu!

Královna potěšila fanoušky: Tohle je její první post na Instagramu!
Zdroj: Profimedia

Britská královna Alžběta II. ve čtvrtek potěšila své fanoušky, když na instagram přidala svůj první příspěvek. V něm ukázala dopis, který patřil jejímu prapradědečkovi a pochází z roku 1843. Královna měla možnost do dopisu nahlédnout při příležitosti otevření nového centra v britském Muzeu vědy.

Svůj účet na instagramu královská rodina založila v roce 2013 a pravidelně v něm zveřejňuje fotografie a vše, co se týká jejích členů, jako jsou například narozeniny nebo různá výročí. Účet sleduje přes 4,5 milionů lidí po celém světě, informoval Telegraph.

Poprvé však na instagram přidala příspěvek samotná královna, ve kterém sdílela dvě fotografie. "Dnes, když jsem navštívila Muzeum vědy, mě zajímal objev dopisu z královského archivu, který byl napsán v roce 1843 mému prapradědečkovi princi Albertovi," napsala Alžběta II. na instagram.

Zobrazit pspvek na Instagramu

Today, as I visit the Science Museum I was interested to discover a letter from the Royal Archives, written in 1843 to my great-great-grandfather Prince Albert. Charles Babbage, credited as the worlds first computer pioneer, designed the Difference Engine, of which Prince Albert had the opportunity to see a prototype in July 1843. In the letter, Babbage told Queen Victoria and Prince Albert about his invention the Analytical Engine upon which the first computer programmes were created by Ada Lovelace, a daughter of Lord Byron. Today, I had the pleasure of learning about childrens computer coding initiatives and it seems fitting to me that I publish this Instagram post, at the Science Museum which has long championed technology, innovation and inspired the next generation of inventors. Elizabeth R. PHOTOS: Supplied by the Royal Archives Royal Collection Trust / Her Majesty Queen Elizabeth II 2019

Pspvek sdlen The Royal Family (@theroyalfamily),

Dopis mu zaslal matematik a vynálezce Charles Babbage, který je považovaný za průkopníka počítačů. V dopise píše o svém vynálezu - analytickém motoru, který měl provádět výpočty pomocí děrovaných karet a měl mít paměťovou jednotku pro ukládání čísel.

"Dnes jsem měla to potěšení, dozvědět se o iniciativách kódování dětských počítačů a zdálo se mi vhodné, abych publikovala tento příspěvek na instagramu z Muzea vědy, který dlouhodobě prosazuje technologie, inovace a inspiruje další generace vynálezců," doplnila královna.

Související obsah

Její příspěvek během hodiny vidělo přes 30 tisíc lidí a počet stále stoupá.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz