Zahraničí

Slováci, kteří znetvořili tříletého chlapečka kyselinou, dostali 12 let

Slováci, kteří znetvořili tříletého chlapečka kyselinou, dostali 12 let
Zdroj: Profimedia

Britský soud ve středu poslal na 16 let do vězení otce, který zinscenoval útok kyselinou na svého teprve tříletého syna. Podle soudu si muž hrůzný čin objednal kvůli sporům o péči o dítě, které vedl s chlapcovou matkou. Útočníci, kteří se na činu podíleli, dostali tresty mezi dvanácti a čtrnácti lety. Mezi osdouzenými jsou i tři Slováci.

Čtyřicetiletý otec se snažil podle soudce dokázat, že chlapcova matka se nezvládne pořádně postarat o jejich společného syna. Vymyslel proto otřesný plán. Najatí muži měli minulý rok v červenci sledovat jeho manželku. Když se pak žena v jednu chvíli v obchodním domě ve městě Worcester vzdálila od svého syna, jeden z mužů se k dítěti přiblížil a postříkal ho kyselinou.

"Šlo o příšerný zločin vykonaný zjevně silnou kyselinou,“ vyjádřil se soudce Robert Juckes. Látka byla s největší pravděpodobností získaná z autobaterie. "Na tomto případu je neobvyklé především to, že nikdo z vás, kteří jste většinou ještě nebyli trestaní a většinou máte vlastní rodiny, se ani jednou nad činem nepozastavil a nezeptal se sám sebe nebo ostatních – co to děláme?“ konstatoval soudce podle webu BBC.

Útočník Saied Hussin (42) dostal 14 let nepodmíněně, stejně starý Jabar Paktia 12 let a stejný trest vyměřil soud i třem Slovákům Adamu Čechovi (27), Jánu Dudimu (25) a Norbertu Pulkovi (22). Otec dítěte si ve vězení odsedí 16 let.

Související obsah

O třech společných potomcích se otec původem z Afghánistánu s jejich matkou soudil před třemi lety. Usiloval o to, aby děti mohl vídat častěji, to si ale žena nepřála. Žena přiznala své obavy, že až otce z vězení propustí, bude rodina opět v nebezpečí. Malý chlapec se podle jejích slov ze zranění zotavuje dobře.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz