Zahraničí

Rekordman měl 130 exekucí. Dluhy mu pak prostě odpustili

Rekordman měl 130 exekucí. Dluhy mu pak prostě odpustili
Zdroj: Isifa/ Mediafax/ Thinkstockphotos

Podmínky osobních bankrotů na Slovensku se výrazně zjednodušily a lidé toho začali hojně využívat. Jeden rekordman měl na svém kontě dokonce 130 exekucí. Díky novým pravidlům mu ale dluhy byly odpuštěny.

Jednu půjčku splácel druhou, tu pak další a další, až jeho dluhy dorostly obrovských rozměrů. Z dluhů pak nebylo úniku. A takovýmto lidem se Slovenská republika rozhodla podat pomocnou ruku. Slovenský rekordman měl na krku neuvěřitelných 130 exekucí a musel vyhlásit osobní bankrot. Zarážející je, že stát mu veškeré dluhy jednoduše odpustil.

Stát změnil doposud přísné podmínky osobních bankrotů a tisícům lidí všechny dluhy prostě odpustil. Lidé sice přijdou o majetek v konkurzu, ale vyváznou bez nutnosti splácet své již dříve nadělané dluhy.

Poté, co se podmínky bankrotů na Slovensku zjednodušily, žádá o ně stále víc dlužníků. Jen v únoru zbankrotovalo přes 1200 Slováků. Doposud nejmladší "bankrotář" měl pouhých 18 let. Jak si během pár měsíců své plnoletosti zvládl nadělat tak vysoké dluhy, však není jasné.

Bankrot na Slovensku může vyhlásit člověk, který má alespoň jednu exekuci. Ve slovenském Centru právní pomoci pak půjčí dlužníkovi 500 eur na nový start, které jim bude postupně splácet.

Související obsah

Podle statistik nejvíce osobních bankrotů vyhlašují čtyřicetiletí muži bez vysokoškolského vzdělání, do dluhů se dostanou většinou horší finanční gramotností, berou si více menších úvěrů, které ale pak nejsou schopni splácet, dluhy jim následně narůstají především vlivem úroků z prodlení. Velká část bankrotujících je však úplně bez peněz a často se stává, že věřitel od nich neviděl ani jedinou splátku.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz