Domácí

Kajínek znovu před soudem! "Nemám tu vůbec co dělat," tvrdil

Asi nejznámější odsouzený nájemný vrah a omilostněný vězeň Jiří Kajínek se objevil znovu u soudu. Rok a tři čtvrtě po svém propuštění vypovídal v kauze pokusu o vraždu brněnského podnikatele. Advokát jednoho z obžalovaných totiž tvrdí, že Kajínek mohl s přípravou zločinu pomáhat.

Omilostněný dvojnásobný vrah se opět objevil před soudem. Ovšem působil uvolněně a svou roli si náležitě užíval. Prý i proto, že před senátem už roky nestál.

Kajínek vypovídal v případu pokusu o vraždu zakladatele sítě erotických klubů, dnes 72letého Františka Divokého. Pod záminkou koupě kdysi luxusního podniku ve Zlíně ho měl vylákat do lomu a shodit z dvacetimetrového srázu milenec jeho manželky. Ta mu podle obžaloby za smrt manžela měla slíbit desetinu případného dědictví, tedy 50 milionů korun.

Podnikatel, který útok shodou náhod přežil, přitom nevěří, že jeho o 35 let mladší žena by něco takového udělala. "Je to nesmysl. Ta obžaloba stojí jenom na tom, že on říká 'Eva mi řekla' - to je jediný důkaz," řekl napadený muž František Divoký.

Jeho manželka je ve vazbě a důkazem lásky k ní měla být nabídka pětimilionové kauce i růže k MDŽ. Ovšem ani jedno nezabralo, stejně jako nic nového do případu nevnesl ani klíčový svědek.

Související obsah

"Já jsem tady neměl co dělat. To, že mě do toho zatáhli, si myslím, že je až takové neseriózní," vypověděl Kajínek. S obžalovaným Koprivou, který se vetřel do jeho přízně, se prý zná jen povrchně. "Když jsem řekl, že je hochštapler, tak se tady v Brně všichni diví, kdo to je hochštapler. A v Praze všichni vědí, kdo je hochštapler," dodal Kajínek.

Soud s Koprivou a Grycovou, kterým hrozí až doživotí, bude pokračovat 29. března. A Jiří Kajínek? Ten si v 58 letech prý užívá života na svobodě. "Zatím dobrý. Doufám, že to takhle vydrží!" pochvaluje si Kajínek.

Zdeněk Čík/mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz