Psovod

Policejní pes prohrál s rakovinou. Na poslední cestu mu salutovali

Policejní pes prohrál s rakovinou. Na poslední cestu mu salutovali

Postavením v pozoru a salutováním se rozloučili newyorští psovodi s jedním ze svých svěřenců. Člen jednotky K9, jak se ve Spojených státech označují jednotky psovodů, Axle trpěl rakovinou.

„Bylo to poslední rozloučení s naším hrdinou. Odpočívej v pokoji,“ sdělila newyorská policie na svém twitterovém účtu. “Děkuji za tvou službu a že jsi pomáhal udržovat pořádek v New Yorku,“ napsal na Axlovu památku jeden z obyvatel města.


Německý ovčák Axle pomáhal dohlížet na bezpečnost v newyorském metru, kterým dennodenně cestuje 5,6 milionu pasažérů. Na svou poslední cestu vyšel Axle se svým psovodem, důstojníkem Nunezem.

Související obsah


Newyorští policisté se museli tento rok rozloučit už s druhým psem. Podobné pocty se v únoru dostalo i německému ovčáku Ceasarovi, který byl členem jednotky od roku 2014. Předtím se ještě zúčastnil tří turnusů v Afghánistánu spolu s americkou armádou. Podobně jako Axle podlehl rakovině.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Z týraného pejska se stal ochránce rodiny! Dojemný příběh fenky Nory
Zvířecí láska nezná mezí! Takhle zareagoval pejsek na těhotenství své páníčky VIDEO

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz