Brazílie

Dva mladíci začali střílet ve škole, zabili 5 žáků, učitele a pak i sebe

Osm lidských životů si ve středu dopoledne místního času vyžádala střelba na střední škole profesora Raula Brasila ve městě Suzano na předměstí Sao Paula. V budově podle prvotních informací začali střílet dva mladíci. Zabili pět studentů, učitele a pak sami spáchali sebevraždu.

Jestli byli útočníci studenti střední školy, místní policisté zatím neupřesnili. Okolo půl desáté místního času (12:30 středoevropského) mladíci v kapucích vstoupili do budovy a začali střílet. Obětí je pět studentů a učitel, potvrdili hasiči a vojenská policie.

Ta byla původně zavolána k incidentu nedaleko školy, kde se také měla ozývat střelba, policisté ale zaslechli křik dětí ze školy.

"Pak se přesunuli ke škole, kde dva pachatelé po útoku spáchali sebevraždu," uvedla mluvčí vojenské policie podle webu JN.pt. Zraněných by mělo být po střelbě 17.

Na místě bylo mnoho sanitek a hasičských vozů. Nad školou kroužila policejní helikoptéra. Kvůli nálezu podezřelého kufru byli povoláni i pyrotechnici. Uvnitř školy se našel i luk a šípy a lahve, které vypadaly jako molotovovy koktejly. Fotografie mrtvých útočníků na zakrvácené chodbě se objevily na sociálních sítích.

Související obsah

Školu navštěvuje přibližně 350 studentů druhého stupně základní školy a 700 středoškoláků. Na tragédii reagoval i guvernér státu Sao Paulo Ioao Doria.

"Zrovna jsem se dozvěděl smutnou zprávu o brutální vraždě dětí na státní škole profesora Raula Brasila v Suzanu. Zatím máme jen prvotní informace. Zrušil jsem veškerý program a mířím do Suzana, abych podpořil záchranáře," napsal guvernér na twitteru.

V říjnu zabil žák 19 studentů učiliště na Krymu, více v reportáži:

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz