Koření

Den s Berbery: Za reportérku TV Nova nabízeli deset velbloudů

Vrátit se alespoň na okamžik do časů, kdy hrdé berberské kmeny brázdily sluncem vyprahlou část severní Afriky. To se vám podaří v tuniských skalních vesnicích u Matmaty, kde poznáte, že staleté tradice Berberů se stále daří udržovat při životě.

Berbeři už ve starověku díky svým znalostem pouště vybudovali transsaharský obchodní systém a podmanili si tak celou severní Afriku, kde dodnes žije asi 14 - 25 milionů Berberů. Jen v Tunisku berberská komunita čítá mezi 10 až 60 tisíci lidí.

Související obsah

Dnes už se divoké kmeny nevynořují z moře písku a opětovně nemizí tam, kam se je nikdo neodvažuje pronásledovat. Čas život Berberů změnil. Kočovná krev ale v žilách zdejších lidí stále koluje a mnozí z nich zachovávají prastaré tradice, ať už z kmenové hrdosti nebo prostě jen proto, že to některé turisty, stále zajímá.

Související obsah

Reportérka TV Nova strávila v typickém skalním domě Berberů několik hodin a dozvěděla se pro vás řadu zajímavostí o životě i minulosti tohoto kočovného kmene. Matka rodiny si ji tu dokonce chtěla nechat! Kameramanovi nabídla výměnou deset velbloudů. Podívejte se na reportáž v úvodu článku.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz