Nehoda

Řidič autobusu přišel při nehodě o nohu, viníkovi hrozí 8 let!

Až osm let ve vězení za obecné ohrožení může strávit řidič zahraničního kamionu, který vloni v říjnu u Kamenice na Jihlavsku nedal přednost linkovému autobusu. Zraněno bylo 11 lidí, nejvážněji řidič autobusu.

Během pár sekund se mu obrátil život naruby. Přitom předtím pan Stejnhouser za 30 let ježdění autobusem neboural ani jednou. Jenže loni v říjnu stačila nepozornost řidiče kamionu, který vjel z vedlejší silnice na hlavní přímo do cesty jeho autobusu. Je zázrak, že vůbec přežil. Život mu zachránila včasná pomoc ostatních řidičů a záchranářů.

"Všem lidem chci moc poděkovat, že kolem nás takhle bojovali a nenechali mě odejít na tu druhou stranu," vypráví Steinhouser. Přišel ale o nohu. Psychicky je na tom stále velmi špatně. Dokonce přemýšlel o sebevraždě.

V příštích týdnech má dostat novou protézu. Pak ho čekají měsíce rehabilitací. Stát to bude stovky tisíc korun. Zaměstnavatel - autobusová společnost - vypsala na svého řidiče veřejnou sbírku, kam mohou lidé přispívat.

V autobuse se zranilo 11 lidí. Řidiče polského kamionu teď obvinili z obecného ohrožení. V krajním případě mu tak hrozí až osm let za mřížemi.

pez, David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nehoda

Důležité Události

Píše se na Deník.cz