Zahraničí

Německem se prohnalo obří tornádo! Zpustošilo půlku města

Obří tornádo se ve středu prohnalo německým městem Roetgen v Severním Porýní-Vestfálsku. Ačkoliv trvalo poměrně krátce, stihlo malé městečko pořádně zpustošit. Větrná smršť poničila zhruba třicet domů a zranila pět lidí. Ve čtvrtek by měla Německo zasáhnout další bouře.

Veliké tornádo překvapilo ve středu obyvatele německého města Roetgen v Severním Porýní-Vestfálsku na hranicích s Belgií a Holandskem. Podle informací německé televize Detsche Welle tornádu stálo v cestě zhruba třicet budov, kterým smetlo střechy a rozbilo okenní tabule.

Při děsivé větrné smršti se zranilo pět lidí. "Prohnalo se tudy. Bylo krátké, ale silné," uvedl mluvčí hasičů. Jeden z místních děsivou podívanou natočil a zveřejnil ji na sociálních sítích. Něco takového obyvatelé města ještě nikdy neviděli.

Starosta města Jorma Klauss uvedl pro agenturu DPA, že město zůstalo klidné a nevypukla panika. Ocenil také solidaritu mezi obyvateli. Ze zhruba deseti domů museli být lidé evakuováni a místní majitel hotelu jim nabídl bezplatné ubytování. Úřady také zřídily dočasné ubytovaní v místní škole.

Související obsah

Ničivá tornáda jsou v Německu poměrně vzácná. Zato se silnými bouřemi má náš západní soused v posledních dnech bohaté zkušenosti. Od začátku března sever a severozápad Německa sužovaly bouře Eberhard a Franz, nyní se na jeho území žene další pohroma. Ve čtvrtek by zde měla udeřit bouře Gebhard. Vichřici meteorologové očekávají i na území Česka.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz