Zahraničí

V letadle začalo nad Atlantikem hořet. Do Karibiku nedoletělo

V letadle začalo nad Atlantikem hořet. Do Karibiku nedoletělo
Zdroj: zpravy@nova.cz

Německá letecká společnost Condor v pátek neměla zrovna svůj den. Hned dva její airbusy, místo aby doletěly do cíle, musely nouzově přistát ve Španělsku. Na palubě jednoho z nich začalo hořet nad Atlantským oceánem, letadlo se proto muselo otočit a letět zpátky do Evropy.

Airbus německé letecké společnosti Condor odstartoval v pátek ve Frankfurtu, do Karibiku ale nedoletěl. Místo kubánského Varadera, které je cílem letu DE2198, skončilo letadlo ve španělském Santiagu.

Zdroj: flightradar24.com

Nad Atlantským oceánem totiž na palubě letadla vypukl požár. Letadlo se tak muselo otočit a vrátit na evropskou pevninu. "Hodinu jsme letěli zpět do Santiaga ve Španělsku," uvedl pro TN.cz slovenský pasažér, který letadlem cestoval.

Po přistání ve Španělsku už na letadlo čekaly hasičské jednotky. "Tam nás vysadili a teď jedeme autobusem na hotel. Nevím, kdy odletíme a ani posádka to nevěděla," napsal cestující před šestou hodinou večer.

 

Související obsah

Let z Frankfurtu na Kubu není evidentně jediným pátečním problematickým letem společnosti Condor. Komplikace zřejmě nastaly i na palubě airbusu letícího z Kanárských ostrovů do německého Hannoveru. Místo něj totiž letadlo neplánovaně přistálo ve španělské Seville. Příčina nečekaného přistání je neznámá.

Zdroj: flightradar24.com
sei, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz