Radar

Dva vybuchlé radary, protesty před radnicí. Ve Varnsdorfu to vře!

Po dvou explozích radarů ve Varnsdorfu sílí protesty lidí proti tamní radnici. Nelíbí se jim výše pokut, umístění radarů a ani to, že z pokut profituje soukromá firma. Případ podezřelého tendru na radary navíc prošetřuje policie.

Už nějakou dobu stojí před varnsdorfskou radnicí "protestní" auto. Teď k němu přes noc přibyly další tři. A všechna nesou jasný vzkaz. Přibyla i smuteční černá stuha s nápisem zde umírají transparentní veřejné zakázky.

"Mám otevřené dveře. Kdokoliv může za mnou. Problémy se mají řešit v diskuzi," nechápe varnsdorfský starosta Stanislav Horáček.

"Jako protest se mi to líbí. Já jsem dostala dvě pokuty v jedné minutě. Jednu za dva tisíce, druhou za tisíc korun," zlobí se jedna z místních obyvatelek.

Po čerstvé explozi v pátek ráno firma odstranila zbytky radaru. Dá se předpokládat, že ho opraví a vybaví kamerou. Kamery možná dostanou i ostatní radary ze zakázky, kterou prošetřuje ústecká kriminálka.

Související obsah

Obyvatelé se podle informací TV NOVA chystají vyjít do ulic. Rušno bude i na březnovém zastupitelstvu. "Jsou tady daleko nebezpečnější místa, kde by ty radary byly užitečnější. Za překročení rychlosti o pět kilometrů dávat tisíc korun pokuty, to se mi zdá až moc," míní další z místních.

Varnsdorfu se přezdívá Divoký sever. Lidé tady prý reagují velmi emotivně. Například v létě před osmi lety se tu konala dlouhá série demonstrací, které byly důsledkem neřešeného problémového soužití Čechů a Romů. Emoce vyvolaly i žhářské útoky na auto místostarosty Darka Švába. Vůz pachatel před 15 lety zapálil u jeho domu na zahradě.

pez, Ivan Berka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz