Teror

Jdeme po vás, varuje policie Čechy chválící teror na Zélandu!

Jdeme po vás, varuje policie Čechy chválící teror na Zélandu!
Zdroj: TV Nova

Teroristický útok v novozélandském městě Christchurch, při kterém zemřelo v pátek 49 lidí, rozpoutal diskuze po celém světě. A na sociálních sítích se objevila i řada komentářů, které ohavný čin otevřeně schvalují. Jejich autoři se ovšem mohou ještě pořádně divit.

Ministr vnitra Jan Hamáček totiž na svém twitterovém účtu uveřejnil jasný vzkaz všem, kteří se ze střelby v mešitě otevřeně radují.

"V souvislosti s teroristickým útokem na Novém Zélandu bych chtěl ujistit veřejnost, že Policie ČR se od včerejška věnuje všem aktivitám, které by se daly vykládat jako schvalování trestného činu, pečlivě je prověřuje a zajišťuje důkazy pro případné trestní řízení," napsal v sobotu předseda ČSSD.

V podobném duchu se vyjádřil i policejní prezident Jan Švejdar. "Žádné projevy souhlasu s terorismem, extremismem nebo podněcování nenávisti nebude policie tolerovat. Máme celou řadu nástrojů, jak pachatele tohoto druhu trestné činnosti odhalovat," vzkázal šéf policie všem, kteří si na internetu po masakru mnou virtuálně ruce.

Související obsah

Doplnil, že policisté podobným aktivitám věnují zvýšenou pozornost a "každý zjištěný skutek bude důsledně prošetřen." Podněcovačům v případě odsouzení hrozí až dvouleté vězení.


Tyto příspěvky schvalující terorismus se objevily na českém internetu:

Zdroj: TV Nova


Připomeňte si souhrnnou reportáž o terirostickém útoku na Novém Zélandu:

pez, TN.cz

K tématu Teror

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz